Data dodania: 12-11-2018


12 - listopada Izba Lekarska zorganizowała jednodniowy Klub Malucha dla dzieci lekarzy

12 listopad został ustanowiony Świętem Narodowym, dlatego dla większości Polaków był dniem wolnym od pracy. Normalnie pracowali jednak lekarze i inni pracownicy ochrony zdrowia, a żłobki i przedszkola były zamknięte, dlatego Okręgowa Izba Lekarska zorganizowała całodzienną opiekę dla dzieci z lekarskich rodzin.

Łódzki samorząd lekarski zorganizował jednodniowy Klub Malucha dla dzieci lekarzy w Sali Zabaw UFOlandia przy ul. Rydzowej w Łodzi. Opieka zagwarantowana była od godz. 7.30 do godz. 16 i dotyczyła dzieci do 3 do 12 lat. Na zajęcia w Ufolandii lekarze zrzeszeni w Okręgowej Izbie Lekarskiej zgłosili ponad 30 dzieci. Najmłodsze miało 3, a najstarsze 9 lat.

- To ogromna pomoc, bo gdyby nie inicjatywa izby, musiałabym zabrać dzieci do pracy albo poprosić o pomoc dziadków. Mam 4 i 7,5 roczne dzieci, które normalnie chodzą do przedszkola i szkoły, ale tego dnia obie instytucje były zamknięte - mówi Marta Wroblewska-Zwierzak, lekarz chorób wewnętrznych ze szpitala MSW w Łodzi.

Lekarka ze szpitala MSW była jedną z prawie 30 lekarzy, którzy skorzystali z inicjatywy samorządu lekarskiego. Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi, podobnie jak OIL w Warszawie zorganizowała całodzienną opiekę dla dzieci. Jak wyglądały warsztaty w Ufolandii?

- Na początku była  pogadanka patriotyczna związana ze Świętem Niepodległości, później gry i zabawy oraz warsztaty tematyczne: zajęcia kreatywne i plastyczne, Zabawy na Magicznym Dywanie, zawody sportowe na boisku oraz X- Boxie. Dzieci miały dwa posiłki: śniadanie i obiad. Po obiedzie zorganizowaliśmy zabawy ruchowe oraz kolejne warsztaty tematyczne: LEGO, piasek kinetyczny; zawody sportowe na boisku oraz X- Boxie. Rodzice odbierali dzieci między godz. 15, a 16 - mówi Agnieszka Gawrońska, animator w sali zabaw UFOlandia.

Zabawa była świetna. Zajęcia dla dzieci były bezpłatne.