Data dodania: 8-05-2019


„Archiwum Historii i Filozofii Medycyny”

„Archiwum Historii i Filozofii Medycyny” jest periodykiem naukowym, powstałym w 1924 r., z inicjatywy prof. Adama Wrzoska. Obecnie należy do najstarszych na świecie wydawnictw cyklicznych o tej tematyce, które ukazuje się nieprzerwanie.

Przez lata czasopismo zmieniało nazwę, redaktorów naczelnych i szatę graficzną, ciągle jednak jest niezwykle cennym miejscem publikacji prac naukowych z zakresu historii i filozofii medycyny, a także bioetyki lekarskiej. Ukazujące się w cyklu rocznym, posiada międzynarodową redakcję naukową. Aktualnie może się pochwalić najwyższym rankingiem naukowym w swojej kategorii w Polsce.

Wydawcą „Archiwum” jest Towarzystwo Historii i Filozofii Medycyny, którego prezesem, a zarazem redaktorem naczelnym pisma, jest prof. dr hab. med. Andrzej Grzybowski. Miło nam poinformować, że w skład Zarządu THiFM wchodzi nasza koleżanka - dr n. med. Bogumiła Kempińska - Mirosławska. Wszelkie niezbędne informacje na temat samego czasopisma oraz zasad publikowania w nim artykułów znajdują się na stronie www.ahifm.kylos.pl.

Polskie Towarzystwo Historii i Filozofii Medycyny,

60-554 Poznań, ul. Gorczyczewskiego 2/3,

e-mail: pthifm@gmail.com, tel. 503 036 136

 

(opr. NS)