Data dodania: 4-05-2018


Bal Lekarza w Bełchatowie 2018

W salach Restauracji „Jan” w Bełchatowie odbył się w lutym br. tradycyjny „Bal Lekarza”. Jak co roku dopisała frekwencja uczestników oraz taneczne nastroje. Tegoroczne spotkania karnawałowe, z uwagi na dwa aspekty, było wydarzeniem szczególnym.

Po pierwsze - właśnie w tym roku minęło trzydzieści lat od pierwszego otwartego balu, zorganizowanego przez młodych lekarzy z ówczesnego  Szpitala Rejonowego (obecnie Wojewódzkiego im. Jana Pawła II), który niewiele ponad rok wcześniej rozpoczął swoją działalność. Mało kto dziś pamięta ówczesny klimat zabawy w Klubie „Relaks”, a zwłaszcza hasło przewodnie, które witało wszystkich balowiczów. Jego wymowa : „I ty zostaniesz ordynatorem! ” była dla wszystkich - prawie jeszcze stażystów - nie tylko ważną motywacją do nauki. Dawała też nadzieję na uzyskanie w przyszłości zaproszenia na równolegle odbywający się, elitarny „Bal lekarza i prawnika”.

Drugim niezwykle miłym akcentem tegorocznego spotkania była obecność na nim, po latach, organizatorów tego pierwszego balu lekarskiej młodzieży w osobach Anny i Jerzego Ogłuszków. Twórcom bełchatowskiej tradycji należą się szczególne podziękowania, zwłaszcza od medycznej braci, reprezentującej następne pokolenia medyków, mających już inne marzenia, niż te z lat osiemdziesiątych minionego wieku.

Znakomita muzyka serwowana przez panią DJ szybko zatarła wszelkie różnice pokoleniowo - stanowiskowe i we wspaniałej atmosferze parkiet zapełnił się bez reszty. Porywające tańce zawirowały przepięknymi kreacjami naszych Pań i ukazały jak piękne są chwile, kiedy można… wyłączyć wtyczkę codzienności. Takich chwil potrzeba więcej, a na tę, która zdarzy się za rok, już teraz wszystkich serdecznie zapraszam.

Grzegorz Mazur

Fot. A. Uciński

 

PS. Oprócz serdecznych podziękowań dla uczestników bełchatowskiego balu, wyrazy uznania i wdzięczności za pracę organizatorską należą się Andrzejowi Ucińskiemu.