Data dodania: 21-02-2019


„Czwartki ze zdrowiem i medycyną” – STOP dopalaczom! Wojna trwa, chroń swoje dziecko!

Fundacja „Misja Medyczna” zaprasza na otwarte i bezpłatne spotkanie z Markiem Posobkiewiczem, niezwykłą osobowością - byłym Głównym Inspektorem Sanitarnym, znanym także jako raper Gisu, autorem teledysku o zagrożeniach związanych z dopalaczami.

Temat dopalaczy nie ma końca. W Polsce ciągle umierają młodzi ludzie. Tylko w ostatnich tygodniach w Zawierciu zmarło 6 osób. Pół roku temu w Łódzkiem, w ciągu tygodnia życie straciło siedem osób!

· Jak walczyć z problemem?

· Co może zrobić Szkoła, co mogą zrobić Rodzice, Rodzina?

· Jak rozpoznać, czy młoda osoba bierze dopalacze? Jak z nią rozmawiać?

· Czy możliwe są rozwiązania systemowe? – dyskusja.

Spotkanie odbędzie się 28 lutego, w godz. 18.00-19.30, w siedzibie Okręgowej Izby Lekarskiej, przy ul. Czerwonej 3. Wydarzenie jest otwarte dla mieszkańców i bezpłatne. Zapraszamy nauczycieli, dyrektorów szkół, lekarzy, osoby związane z ochroną zdrowia, rodziców, a także wszystkich zainteresowanych tematem. Serdecznie zapraszamy słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Nie trzeba się zgłaszać, wystarczy przyjść 28 lutego na spotkanie. Podczas wydarzenia będzie możliwość zadawania pytań.

Marek Posobkiewicz to lekarz, przez 6 lat był Głównym Inspektorem Sanitarnym. Zasłynął prowadzeniem niekonwencjonalnych kampanii reklamowych, m.in. śpiewając piosenki własnego autorstwa jako rockman i raper odradzający narkotyki, przestrzegający przed dopalaczami.

Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Zdobył specjalizację I stopnia w dziedzinie chorób wewnętrznych i II stopnia w zakresie wojskowej medycyny morskiej i tropikalnej. Specjalizuje się w organizacji ochrony zdrowia i medycynie hiperbarycznej. Jest sędzią Sądu Lekarskiego Wojskowej Izby Lekarskiej.

Celem projektu Fundacji Misja Medyczna „Czwartki ze zdrowiem i medycyną” jest propagowanie poprawnych nawyków zdrowotnych oraz dyskusja nad naszym stylem życia, wyzwaniami i zagrożeniami współczesnego świata. Cykliczne czwartkowe spotkania zakładają dyskusję na ważne, czasem kontrowersyjne tematy, mają być zachętą do zastanowienia się nad naszymi postawami i wyborami.

Zapraszamy serdecznie na spotkanie w ostatni czwartek lutego!