Data dodania: 10-12-2018


Do Izby zawitał święty Mikołaj

JB

Dzieci były w tym roku wyjątkowo grzeczne, ponieważ wszystkie zostały obdarowane prezentami. A Izba, za sprawą imprezy mikołajkowej dla dzieci zmieniła się tego dnia nie do poznania.

W tym roku Mikołąjki odbyły się 9 grudnia. Impreza została podzielona na trzy tury, w zależności od wieku dzieci. Przedpołudniem bawiły się dzieci najmłodsze, poniżej trzeciego roku życia. Część maluszków rodzice przynieśli w nosidełkach i dumnie nosili na rękach. W południe bawiła się druga grupa, dzieci od 4 do 7 roku życia. Po południu przyszedł czas na starszaki, powyżej 8 roku życia.

Atrakcją dnia był oczywiście Święty Mikołaj, który tradycyjnie przybył z prezentami. Obdarowane zostały wszystkie dzieci. Imprezę uświetnił występ Marka Corelli, który poprowadził konkursy i zabawy. Mistrz Corelli rozbawiał przybyłych pokazami, a wszystko fotografował Sławomir Grzanek, prezes Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego.

Ogromnym powodzeniem cieszyły się zajęcia plastyczne, a także artystyczne malowanie twarzy. Tradycyjnie do artystki ustawiały się najdłuższe kolejki. Później dzieciaki posiliły się słodkościami.

Naprzeciwko sali z poczęstunkiem stoisko miała Okręgowa Komisja Stomatologiczna, gdzie pogadankę z dziećmi prowadziła wiceprezes OIL w Łodzi ds. stomatologii Małgorzata Lindorf. Dzieci mogły liczyć nie tylko na edukację, ale też bardzo zachęcającą do mycia zębów brokatową pastę.  Dzieciaki, jak i rodziców i dziadków, witał prezes Paweł Czekalski, który jest nie tylko inicjatorem, ale i organizatorem dziecięcych Mikołajków. Trzeba wspomnieć, że impreza jest już tradycyjną w wielu lekarskich rodzinach. Dzieci przychodzą z rodzicami lub dziadkami, którzy wpisali wydarzenie na stałe do kalendarza. Nad całą logistyką imprezy czuwały Iwona Szelewa oraz Anna Marciniak z biura OIL.