Data dodania: 1-10-2018


Dziewiąte Łódzkie Spotkania Stomatologiczne w Słoku (Galeria Zdjęć)

JB

13 wykładowców i ponad 250 uczestników - tak wyglądała dziewiąta edycja Łódzkich Spotkań Stomatologicznych. Impreza organizowana przez Okręgową Izbę Lekarską w Łodzi jest najważniejszą w kalendarzu stomatologów w naszym regionie. Podczas tegorocznej edycji nie zabrakło najważniejszych gości: Pawła Czekalskiego, prezesa ORL w Łodzi, prof. Jerzego Sokołowskiego, prodziekana dr. rozwoju nauczania oddziału stomatologicznego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, Andrzeja Cisło, wiceprezesa NRL.

Konferecję otworzyła Małgorzata Lindorf, wiceprezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi. Dr Lindorf podkreśliła samorządu lekarskiego, wieloletnich partnerów, a także sponsorów , dzięki którym konferencja została zorganizowana już po raz dziewiąty. Co roku przyciągając większą liczbę uczestników.

Prezes Paweł Czekalski, przypomniał, że spotkania w Słoku stały się tradycją dla wszystkich.

- Spotkania w Słoku są tradycją już nie tylko stomatologow, ale także innych lekarzy, dla których stomatologia zawsze była zagadką - powiedział Paweł Czekalski, gratulując członkom Komisji Stomatologicznej organizacji imprezy i przede wszystkim frekwencji.

Wykłady organizowane podczas spotkań stomatologicznych dotykają zarówno moco specjalistycznych tematów tj. "Czym i jak cementować" - o czym mówił prof. Jerzy Sokołowski, czy "Periodontologiczne aspekty leczenia ortodontycznego" autorstwa dr Natalii Lewkowicz-Wójcickiej i dr AngelikiWójcickiej-Rubin, oraz ogólnych, ale niezwykle ważnych tematów tj. "Kontrola bólu w gabinecie stomatologicznym" dr Agnieszka Pacyk, czy "Zapobieganie uchybieniom w procedurach higienicznych stosowanych w gabinetach stomatologicznych" – mgr Beaty Zalewskiej.

W tegorocznej imprezie uczestniczyło ponad 250 dentystów z całej Polski. Przyjazd do Słoka ma dla nich wartość edukacyjną oraz integracyjną bo impreza od początku ma podwójny charakter. Po wykładach i warsztatach, które zajmują cały dzień - wieczorem zaplanowane są integracyjne kolacje. Dla dentystów to bardzo ważne - ponieważ konferencje są jedną z niewielu okazji na rozmowę i zabawę w środowisku. Większość dentystów pracuje bowiem we własnych lub niewielkich gabinetach dentystcznych, nie mając możliwości stworzenia silnej grupy zawodowej.

Tegoroczną imprezę - jak zawsze uświetniło wystąpienie Jacka Pypcia, członka Prezydeium ORL w Łodzi, byłego wiceprezesa ORL w Łodzi i członka szefa komisji stomatologicznej. Tym razem Jacek Pypeć wystąpił w stroju marszałka Józefa Piłsudskiego chcąc podkreślić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Jacek Pypeć co roku występuje w innym przebraniu starając się nawiązywać do obecnej sytuacji politycznej i społecznej kraju. - Wszyscy wiemu co Jóżef Piłsudski zrobił dla Polski. Nie wszyscy wiemy jednak, że marszałek studiował medycynę - powiedział Pypeć.

Częścią konferencji była impreza targowa. Dziewiąte Łódzkie Spotkania Stomatologiczne trwały od 28 do 30 września. Konferencja tradycyjnie odbywała się w Hotelu Wodnik w Słoku k/Bełchatowa.