Data dodania: 28-09-2017


Family Cup - po raz jedenasty

Jedenasta już odsłona turnieju tenisa ziemnego „Piotrków Family Cup” miała miejsce w niedzielę, 10 września br. W promieniach letniego słońca, jak co roku, na kortach OSiR w Piotrkowie Trybunalskim spotkali się entuzjaści białego sportu , kultywowanego w rodzinnej formule. Zawody , zgodnie z tradycją, rozegrano w grach podwójnych mężczyzn i kobiet oraz parach mieszanych.

 Zwycięstwo w kategorii płci pięknej wywalczył duet:  Anna Konieczna i Maria Krzyżaniak, który po pasjonującym meczu pokonał Martę Winiarską i Barbarę Leszczyńską. Niemniej zacięta była rywalizacja w grze deblowej mężczyzn, gdzie w finałowej walce decydowały pojedyncze piłki „super tie-breaka”. W ten sposób po raz kolejny triumfatorami imprezy zostali Roman i Mateusz Kimelscy, którzy w pobitym polu zostawili również ojcowsko - synowski  team: Piotra i Olafa Wiśniewskich. Porażkę w kobiecym finale powetowała sobie Marta Winiarska, która wraz z tatą - Przemysławem zwyciężyła w kategorii par mieszanych, pokonując Marię Krzyżaniak i Wojciecha Koniecznego.

Nagrodę dla najmłodszego uczestnika turnieju otrzymał jedenastoletni Olaf Wiśniewski,  będący bez wątpienia nadzieją łódzkiego tenisa , być może na miarę Wojciecha Fibaka. Na szczególne uznanie zasługuje też postawa Marii Krzyżaniak, która przyjechała na zawody wprost z Poznania i po trzech godzinach podróży nie schodziła z kortu przez  kolejne kilka godzin, kończąc swój debiutancki udział w turnieju „Family Cup” sportowym sukcesem.

Poza wręczeniem nagród dla najlepszych i dyplomami dla uczestników,  był czas na wspólny posiłek, dzielenie się wrażeniami ze  sportowej rywalizacji  oraz rozmowy o urokach codzienności.  Rodzinne uprawianie sportu jest aktywną i niezwykle ważną formą integracji, którą wszystkim bardzo mocno polecam. Może coś o tym powiedzieć  trzymiesięczny Filip, który z rakietą w wózku towarzyszył zwycięskiej mamie.

Grzegorz Mazur