Data dodania: 17-07-2019


Manifestacja lekarzy 1 czerwca. Jedźmy razem!

Red.

Rząd nie realizuje postulatów z "Porozumień Szumowskiego", dlatego 1 czerwca Porozumienie Rezydentów OZZL organizuje w Warszawie manifestację, która ma przypomnieć o postulatach lekarzy i lekarzy dentystów z protestu w 2017 roku. Marsz rozpocznie się 1 czerwca o godz. 13 pod siedzibą Ministra Zdrowia.

Porozumienie Rezydentów OZZL podjęło decyzję o zorganizowaniu manifestacji. Powodem jest pogarszająca się sytuacja w ochronie zdrowia i jej niedofinansowanie, a także  nierealizowanie zapisów porozumienia z 8. lutego 2018 r. kończącego protest rezydentów rozpoczęty w 2017 roku m.in. przyjęcie innej metodologii, która zakłada udział PKB sprzed dwóch lat w finansowaniu systemu opieki zdrowotnej, brak podwyżek dla rezydentów stomatologii, brak norm zatrudnienia dla sekreteraek medycznych.

Okręgowa Rada Lekarska zaprasza do wzięcia udziału w manifestacji wszystkich lekarzy i lekarzy dentystów, którym zależy na poprawie jakośi pracy i leczenia pacjentów.

 

Marsz rozpocznie się 1 czerwca o godz. 13 pod siedzibą Ministerstwa Zdrowia w Warszawie. Następnie przejdzie pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, gdzie zaplanowane są przemówienia.

 

Z Łodzi zorganizowany będzie transport autokarowy. Szczegóły wkrótce.