Data dodania: 5-12-2016


Na emeryturze nadal pracują

Osiągnęli wiek emerytalny i zdecydowali się skorzystać z uprawnień, ale ani myślą o zakończeniu pracy. Żaden z lekarzy emerytów, którzy zostali zaproszeni na uroczyste podziękowanie w Okręgowej Izbie Lekarskiej w Łodzi, nie zdecydował się na porzucenie zawodu. Nadal będą leczyć pacjentów, ale chcą mieć więcej czasu dla siebie i wnuków.

- Chcemy podziękować wam za wszystkie lata pracy na rzecz innych i życzyć kolejnych lat spełnienia zawodowego i osobistego – tymi słowami prezes ORL Grzegorz Mazur, powitał lekarzy i lekarzy dentystów z łódzkiej OIL, którzy w tym lub zeszłym roku osiągnęli wiek emerytalny.

Po osięgnięciu wieku emerytalnego, z uprawnień do emerytury w ciągu ostatnich dwóch lat skorzystało 51 lekarzy i lekarzy dentystów z łódzkiej OIL. Kilkunastu z nich świętowało w Okręgowej Izbie Lekarskiej 29 listopada. Samorząd lekarski od wielu lat organizuje bowiem imprezy dla lekarzy odchodzących na emeryturę. Wśród tegorocznych gości żaden nie zdecydował się jednak na odejście z zawodu.

- Ta idea zrodziła się kilkanaście lat temu, kiedy lekarze otrzymywali listy od dyrekcji szpitali czy przychodni z informacją, że w związku z osiągnięciem wieku emerytalnego, kończą swoją pracę. Po wielu latach pracy odchodzili bez pożegnania, dlatego postanowiliśmy organizować uroczystości, na których uhonorujemy w szczególny sposób osoby, które całe życie poświęciły, żeby pracować dla innych – mówi Grzegorz Krzyżanowski, wiceprezes ORL i pomysłodawca uroczystości. – Dziś czasy się zmieniły, lekarze są coraz dłużej czynni zawodowo, a emeryci dostają wiele ofert pracy, dzięki wprowadzeniu umów cywilnoprawnych.

Paweł Czekalski, sekretarz ORL podkreślił, że choć lekarze mają dziś większą wolność zawodową, są bardziej obciążeni pracą, a ta wiąże się z mniejszym prestiżem. – Właśnie państwo mają powinni przekazać młodym elitarność zawodu – powiedział Paweł Czekalski.

Prezes Grzegorz Mazur zachęcał lekarzy do pracy na rzecz samorządu lekarskiego i skorzystania z oferty kulturalnej oraz sportowej izby lekarskiej. Na spotkania lekarzy seniorów zaprosiła z kolei Krystyna Borysewicz-Charzyńska. - Spotykamy się raz w miesiącu, wyjeżdżamy na wycieczki i robimy wiele szalonych rzeczy, dlatego zapraszamy wszystkich , którzy chcą zrobić coś dla siebie – zachwalała działalność Koła Lekarzy Seniorów, jego przewodnicząca.