Data dodania: 4-02-2018


Narciarska wyprawa do Sestriere

W drugim tygodniu grudnia minionego roku mniej liczna niż zwykle grupa lekarzy łódzkiej Izby - entuzjastów białego szaleństwa wybrała się, wraz z biurem turystycznym „Olimp”, na narciarską wyprawę do włoskiego Sestriere. Długotrwała, trwająca blisko dobę podróż autokarowa nie zniechęciła uczestników, bo uroki alpejskich krajobrazów, skąpanych w grubych pokładach białego puchu, wynagrodziły wszystkim krótkotrwałe zmęczenie.

Niewielka liczba turystów przedświątecznego czasu sprzyjała odpoczynkowi zarówno na nartostradach, jak i uliczkach malowniczej miejscowości. Po dwóch dniach śnieżnych opadów, kolejne cztery dni witały amatorów narciarstwa pełnią słońca i „sztruksową” gładzią białych dywanów, które czekały ledwie po przejściu przez ulicę od czterogwiazdkowego Hotelu Cristallo. Sam hotel, pozwalający na ponarciarski relaks z sauną  suchą i mokrą, oferował także gościom przysmaki włoskiej kuchni z dużą ilością owoców morza i przepiękne widoki z okien hotelowych pokojów.

Atrakcją wyjazdu była możliwość spędzenia jednego dnia  w narciarskim ośrodku Montgenevre we Francji, dokąd transfer autokarowy zapewnili nam organizatorzy wyjazdu. Natomiast jedyną niedogodnością była dość ograniczona liczba otwartych tras, a zwłaszcza brak możliwości korzystania z tych, które pamiętają Igrzyska Olimpijskie z 2006 roku. Najważniejsze jednak, że tym razem obyło się bez urazów i uczestnicy wypoczęci i w dobrych nastrojach  wrócili z udanej zimowej wyprawy.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję i zapraszam na następne izbowe narciarskie wyjazdy.

Grzegorz Mazur