Data dodania: 26-08-2019


Ogólnopolski Turniej Tenisowy Lekarzy we Wrocławiu B. Rataj tytułem najlepszego zawodnika

W dniach 17 - 19 maja br., we Wrocławiu, pod egidą Polskiego Stowarzyszenia Tenisowego Lekarzy (PSTL), odbył się Ogólnopolski Turniej Tenisowy Lekarzy, w którym uczestniczyło osiemdziesięciu czterech medyków z całej Polski. Lekarze i lekarze dentyści rywalizowali w singlu i w deblu w różnych kategoriach wiekowych, począwszy od kategorii -35, a skończywszy na kategorii 80+. Rozegrany został także turniej pocieszenia.

 

Głównym sponsorem zawodów była firma V-MOTORS - Dealer Volvo Wrocław, a towarzyszyły mu m.in. Naczelna Izba Lekarska oraz Dolnośląska Izba Lekarska.

 

Turniej odbywał się na kortach otwartych z mączki ceglanej na terenie wrocławskiego kompleksu sportowego przy Alei I. J. Paderewskiego, który uchodzi za jeden z najładniejszych obiektów tenisowych w Polsce. W piątek w pobliskiej restauracji „Sofa” odbyło się players party dla uczestników turnieju i osób towarzyszących. Zwycięzcy i finaliści rozgrywek tenisowych otrzymali pamiątkowe puchary. Tytuł najlepszej zawodniczki turnieju zdobyła Agata Wojciuk (Łuków), najlepszym zawodnikiem został Bogusław Rataj (Łódź), natomiast nagroda fair play powędrowała do Grażyny Martini - Kamińskiej (Cieszyn).

 

Łódzką Okręgową Izbę Lekarską, poza wspomnianym już B. Ratajem ((I miejsce w singlu w kat, +60 i w deblu w kat. +55), reprezentowali: Małgorzata Olszewska-Kozińska (III miejsce w singlu w kat. +55), Daniel Leończyk (III miejsce w singlu i I w deblu w kat. +65), Dariusz Obin (III miejsce w deblu w kat. +65) oraz Wiktor Savvides (I miejsce w singlu i II w deblu w kategorii open).

 

Więcej informacji na temat turniejów tenisowych lekarzy na stronie www.pstl.org.

 

 

 

Tekst i zdjęcie Marcin Pokrzywnicki,

 

sekretarz PSTL