Data dodania: 26-08-2019


Orkiestra zgrała dla Matki Polki

Klinika Położnictwa, Perinatologii i Ginekologii oraz Klinika Chirurgii, Urologii Dziecięcej i Transplantologii Instytutu Centrum Matki Polki dostały od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ultranowoczesne pompy infuzyjne. Pompy służą do podawania leków.

 

Dzięki nim można w sposób nieskomplikowany i niezwykle precyzyjny dawkować medykamenty w płynie. To ważne zwłaszcza dla małych dzieci, kobiet ciężarnych oraz położnic.

 

– Dają nam możliwość bardzo dokładnej, co do mililitra, oceny przetoczonego leku – mówi dr n. med. Michał Krekora, zastępca kierownika Kliniki Położnictwa, Perinatologii i Ginekologii. – To przekłada się na bezpieczeństwo pacjentek.

 

Wszystkie pompy od WOŚP mają system redukcji błędów medycznych. Przed podaniem leku, trzeba wprowadzić jego nazwę i dawkę. Pompa nie pozwoli na przedawkowanie preparatu, a także zbyt szybkie, albo zbyt wolne podanie. Jest precyzyjnie zaprogramowana.

 

Klinika Chirurgii, Urologii Dziecięcej i Transplantologii dostała od WOŚP dziesięć pomp, a Klinika Położnictwa, Perinatologii i Ginekologii - czternaście . Tej ostatniej „Orkiestra” sprezentowała również nowoczesne wagi dla noworodków oraz otwarte inkubatory.

 

 

 

Źródło: www.iczmp.edu.pl