Data dodania: 3-07-2019


Otwarcie Sezonu „DR” 2019 Łyk kieleckiej historii, legend i… smaków

To było już czternaste Otwarcie Sezonu „DoctorRiders”. Tym razem w dniach 9 - 12 maja br. gościliśmy na przepięknej Ziemi Kieleckiej. Gospodarzem zlotu był Oleg Magdziarz, a patronat honorowy nad nim objął prezydent Kielc - Bogdan Wenta, który w drugim dniu naszego spotkania powitał nas na kieleckim Rynku i gościł w Ratuszu. Wyjątkową pogodę zapewnił przeor Klasztoru Misjonarzy Oblatów na Świętym Krzyżu.

 

Naszą „metą” był Hotel „Tęczowy Młyn” w Kielcach, a celem motocyklowych wypadów zamek w Chęcinach, skansen w Tokarni (gdzie spróbowaliśmy tamtejszej kuchni w „Kuźni Smaków”), no i - co zrozumiałe - Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Był oczywiście łyk historii i legend, a także informacji o współczesnym rozwoju regionu. Ale nie mniejszą atrakcją byliśmy my sami w czasie parad głównymi deptakami Kielc i Chęcin oraz prezentacji naszych „maszyn” na kieleckim Rynku.

 

Przyjechało prawie dwustu „rajdersów” na około stu osiemdziesięciu motocyklach. Po zimowej przerwie stęsknionych, pełnych planów na kolejny sezon. Tak więc opowieściom nie było końca. Jak zwykle organizacja perfekcyjna, a atmosfera wspaniała. Policjanci, którzy nas „obstawiali” stwierdzili, że tak wspaniale zorganizowanej grupy motocyklistów, z kornerami na czele, jeszcze nie widzieli.

 

OLO  – wielki szacun , a uczestnikom serdeczne dzięki.

 

Grzegorz Krzyżanowski