P A N A C E U M

listopad 2014Listopadowy numer „Panaceum”, chociaż jego okładka przypomina nam o czasie zadumy, w dużej części poświęcony jest wydarzeniu, które może być dumą naszej Okręgowej Izby Lekarskiej, czyli kolejnej edycji Łódzkich Spotkań Stomatologicznych, które odbyły się pod koniec września w Słoku koło Bełchatowa. Konferencja ta obchodziła swój mały jubileusz, jako że organizowana była w tym roku po raz piąty i – co ciekawe – zgromadziła rekordową liczbę uczestników, bo prawie… pół tysiąca. Jubileuszowe refleksje głównego organizatora imprezy – Jacka L. Pypcia zamieszczamy na s. 7, a poprzedza je relacja z otwarcia konferencji i omówienie wygłoszonych na niej referatów, pióra Patrycji Proc.

Wciąż nie milkną dyskusje w środowisku, dotyczące podniesienia izbowej składki członkowskiej, a także – skoro już taka decyzja zapadła – na co te dodatkowe pieniądze, płynące do kasy Izby, przeznaczyć? W tej sprawie opracowana została specjalna ankieta z pytaniami, którą nasi Czytelnicy dostali wraz z poprzednim numerem „Panaceum”, a jej wyniki postaramy się opublikować w kolejnym. W tym natomiast polecamy wywiad z przewodniczącą Komisji Bytowej ORL w Łodzi – Kaliną Pokuszyńską, z którą niżej podpisana rozmawiała o formach pomocy socjalnej, jaką nasza OIL zapewnia swoim członkom (s. 12). Zanim bowiem ktoś powie, że „Izba dla lekarzy nic nie robi”, powinien zapoznać się z jej ofertą.

Zapraszając lekarskie dzieci i wnuki na izbowe „Spotkanie z Mikołajem”, informuję, że grudniowy numer „Panaceum” dotrze do rąk Czytelników nie – jak zwykle – na początku miesiąca, tylko tuż przed Świętami Bożonarodzeniowymi.