P A N A C E U M

styczeń - luty 2017W publicystyce wracamy do dehumanizacji medycyny, poddajemy pod dyskusję materiał Damiana Pateckiego na temat standardów w medycynie oraz piszemy o inicjatywach i lekarskiej demokracji – rozmowa z przewodniczącym Koła Młodych Lekarzy i Lekarzy Dentystów – Wojciechem Kuncmanem.

Informujemy o nowych legitymacjach lekarskich i wyborach do ósmej kadencji działania samorządu łódzkiej OIL – wykaz rejonów wyborczych został wydrukowany w Biuletynie ORL (szare strony).

I chociaż minister zdrowia - Konstanty Radziwiłł przedstawił projekt ustawy likwidującej Narodowy Fundusz Zdrowia, co będzie rewolucyjną zmianą (więcej w felietonie redaktor naczelnej), nadal lekarze i lekarze dentyści przechodzą procedurę „receptową”. Została opracowana specjalna czterostronicowa wkładka „Nowe recepty – krok po kroku”, załączona jako insert do niniejszego numeru Panaceum. Zachęcamy do zapoznania się – co ułatwi cały proces rejestracyjny.

Jak zwykle podajemy ciekawe wydarzenia z życia środowiska i publikujemy relacje ze spotkań w Klubie Lekarza i w plenerze okraszone zdjęciami.

I koniecznie zachęcamy wszystkich czytelników do odpoczynku, poświęcenia odrobiny czasu – dla siebie, ciekawe propozycje przedstawiamy w dziale „Pora relaksu”.

 

Zespół redakcyjny Panaceum