Data dodania: 20-10-2018


Poczta Czytelników - zaproszenie na debatę

Barbara Szeffer-Marcinkowska

Szanowni Państwo, POCZTA CZYTELNIKÓW zapoczątkowała swoje działanie na Portalu oil.lodz.pl/panaceum i ukazały się pierwsze wpisy. Bardzo bym chciała zachęcić Państwa do nawiązywania czytelniczej więzi poprzez publikacje w naszej POCZCIE, a teraz jeszcze powstał projekt zorganizowania wspólnej debaty, podczas której będzie okazja do bezpośredniej wymiany zdań. Niesłychanie trudno jest dobrać taki termin spotkania, aby wszystkim pasował, więc zaproponujemy do wyboru dwie daty: 26 października lub 9 listopada br. (np. godz. 18)

W wersji drukowa-nej naszego pisma nie ma aż tyle miejsca, aby pomieścić obszerną korespondencję (na co zresztą liczymy) a w internetowym wydaniu miejsca jest dość, więc to dobre wyjście. Jednak będzie trzeba jakoś przywyknąć do częstszego odwiedzania naszego portalu, lecz to tylko kwestia czasu. Poza tym dla poczty taki układ może się okazać nawet  praktyczniej-szy, bo i wiadomości  staną się bardziej aktualne. Wszystko, co w naszej ocenie jest godne krytyki  lub uznania,  co drażni albo  cieszy,  będzie właśnie tutaj łatwo eksponowane, natomiast  omawiać to można również na łamach drukowanego PANACEUM. Jeżeli ktoś nie zechce w korespondencji ujawniać swego nazwiska to może używać pseudonimu, byle tylko pozostawił jakiś adres lub kontakt internetowy.        

Zaproszenie na debatę

Bardzo bym chciała zachęcić Państwa do nawiązywania czytelniczej więzi poprzez publikacje w naszej POCZCIE, a teraz jeszcze  powstał  projekt zorganizowania wspólnej debaty, podczas której będzie okazja do bezpośredniej wymiany zdań. Na tym pierwszym spotkaniu zorientujemy się,  jak liczna jest grupa osób zainteresowanych wspieraniem polszczyzny i  jej kultury w naj-szerszym tych pojęć rozumieniu. Już w poprzednim numerze PANACEUM informowaliśmy o tym, że tematyka obrad może być dostosowywana do pro-pozycji osób obecnych na tym spotkaniu.

 

Niesłychanie trudno jest dobrać taki termin spotkania, aby wszystkim pasował, więc zaproponujemy do wyboru dwie daty:  26 października lub 9 listopada br. (np. godz. 18.oo)  Zebranie odbędzie się w siedzibie OIL przy ul. Czerwonej 3.  Mile widziane będą także osoby towarzyszące.      

 

 Wystarczy zadzwonić do OIL pod numer 42  683 17 01  i u pani Iwony Szelewy zgłosić swoją aprobatę na jeden z tych dni.  Zgłoszenia można przekazywać do 30 września br. 

Najpiękniej, najserdeczniej zachęcamy wszystkich Szanownych Czytelników do uczestniczenia w tej wspólnej, ważnej debacie.

 

 Barbara Szeffer-Marcinkowska et comp.