Data dodania: 17-05-2019


Prof. Jarosław Kalinka, prezesem Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej

To jedyne towarzystwo naukowe, które skupia w swym gronie zarówno ginekologów położników, jak i neonatologów, ponieważ podczas ciąży, jak i porodu lekarze muszą zadbać o dwóch pacjentów, dlatego współpraca tych specjalistów jest dla ciężarnych kluczowa.

Prof. dr hab. n. med. Jarosław Kalinka, wybitny ginekolog, położnik i perinatolog jest również Przewodniczącym Oddziału Łódzkiego Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz pełni funkcję Co - director of European branch of Preterm Birth Collaborative. Od początku pracy zawodowej prof. J. Kalinka związany jest z Kliniką Perinatologii I Katedry Ginekologii i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W 2009 roku został Kierownikiem Kliniki. Kieruje 54 łóżkowym Oddziałem Perinatologii Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. M. Pirogowa (Ośrodek Szpitalny im. M. Madurowicza), ośrodkiem III stopnia referencyjności, składającym się z Bloku Porodowego, Oddziału Przedporodowego i Połogowego oraz sali pooperacyjnej.

Polskie Towarzystwo Medycyny Perinatalnej zajmuje się kompleksową opieką nad kobietą ciężarną i jej nowonarodzonym dzieckiem. Podczas kongresów omawiane są między innymi tematy: porodu przedwczesnego, krwotoków w położnictwie, zakażeń perinatalnych, chorób przewlekłych w ciąży, monitorowania stanu płodu w ciąży i porodzie oraz prowadzenia ciąży i porodu po leczeniu niepłodności i wielu innych.