Data dodania: 28-06-2016


Prof. Kalinka prezesem elektem Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej

Profesor Jarosław Kalinka, kierownik Kliniki Perinatologii I Katedry Ginekologii i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i ordynator oddziału perinatologii oraz bloku porodowego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Pirogowa w Łodzi, został prezesem elektem Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej (PTMP).

Prof. Jarosław Kalinka, zastąpi na tym stanowisku prof. Krzysztofa Czajkowskiego z Warszawy. Wybory Prezesa oraz Członków Zarządu Towarzystwa miały miejsce podczas VII Zjazdu Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej, który odbył się w dniach 17-18.06.2016 w Serocku.

Prof. Kalinka od ośmiu lat kieruje oddziałem perinatologii w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu im. M. Pirogowa w Łodzi (dawniej szpital WSSz im. M. Madurowicza). Jest specjalistą z zakresu ginekologii i położnictwa oraz perinatologii. W zeszłym roku uznany za Osobowość roku 2015 w kategorii medycyna.

Od 2009 roku był członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej. Towarzystwo skupia zarówno położników, jak i neonatologów stanowiąc platformę wymiany doświadczeń i rozwoju opieki nad matką i dzieckiem.

Na zdjęciu od lewej - prof. Jarosław Kalinka i prof. Krzysztof Czajkowski