Data dodania: 20-09-2019


Uroczyste wręczenie PWZ

W poniedziałek i wtorek (16-17.09.2019) w Filharmonii Łódzkiej tegoroczni absolwenci Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i innych uczelni medycznych odebrali Prawo Wykonywania Zawodu. Pierwszego dnia PWZ otrzymali lekarze z Wydziału Lekarskiego, a we wtorek – lekarze dentyści oraz absolwenci Wydziału Wojskowo-Lekarskiego łódzkiej uczelni. Dokumenty przekazywali przedstawiciele władz łódzkiej OIL – prezes dr n.med. Paweł Czekalski, wiceprezes ORL w Łodzi dr n. med. Łukasz Jasek oraz zastępca sekretarza ORL – lek. Zbigniew Kijas. Galę prowadziła Joanna Barczykowska-Tchorzewska, rzeczniczka OIL.

 

 

 

Uroczystą galę rozpoczęło przemówienie prezesa Pawła Czekalskiego, który przypomniał historię izb lekarskich i przypomniał rangę samorządu, zapraszając jednocześnie młodych medyków do aktywnej działalności w strukturach Okręgowej Izby Lekarskiej. – Izba to nie budynek przy ul. Czerwonej 3, to my wszyscy! – podsumował prezes Czekalski.

 

Na uroczystość zaproszony został również wiceprezydent Łodzi Adam Wieczorek. – Życzyłbym sobie, byście zostali w Łodzi i  pracowali w łódzkich szpitalach. Jednak dla Was życzenia przekażę w formie cytatu jednego z moich ulubionych mówców motywacyjnych, Jacka Walkiewicza: „Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to jest w życiu luksus.” – podsumował wiceprezydent odpowiedzialny za ochronę zdrowia w Łodzi.

 

O pasji mówił też prof. dr hab. n. med. Adam Antczak, Prorektor ds. Klinicznych UMed: - Jestem bardzo wzruszony, że znów, po 6 latach, się spotykamy, tak, jak Wam wtedy zapowiedziałem. Czego Wam życzyć? Właściwych wyborów lub by wybory losu były właściwe. I oczywiście doświadczenia, które jest moim losem: byście z chęcią jeździli do pracy. A nawet mam pewną receptę, by nie pracować – uprawiajcie pasję, a nie pracujcie! Życzę Wam radości życia i dużo spokoju – podsumował prof. Antczak.

 

List, zarówno do lekarzy, jak i lekarzy dentystów skierowałKarol Młynarczyk, Wicewojewoda Łódzki, w którym podkreślił, że zawód ten wiąże się z nauką przez całe życiem a także z ogromną odpowiedzialnością związaną z powierzaniem zdrowia.

 

Z kolei lek. Jakub Spałka, przewodniczący Koła Młodych Lekarzy swoje przemówienie zaczął od żartu: - Gratuluję wielu zebranych „giełd” [tzw. giełd pytań, czyli przykładowych testów, zagadnień i pytań, które pojawiały się na egzaminach w latach poprzednich], gratuluję ukończenia studiów. Zaczyna się fantastyczna droga, by przekuć wiedzę w praktykę z pacjentami. Ale pragnę także zaprosić Was do czynnego udziału w życiu Izby, w Kole Młodych Lekarzy, gdzie organizujemy imprezy integracyjne, wspólne wyjazdy i wiele innych wydarzeń – podsumował Jakub Spałka. Lekarzy dentystów oraz absolwentów Wydziału Wojskowo-Lekarskiego do włączenia się w działalność samorządową zachęcała Kaja Winczyk, wiceprzewodnicząca Koła.

 

Prawo Wykonywania Zawodu otrzymało w tym roku aż 424 lekarzy i lekarzy dentystów. To o 16 osób więcej niż w rekordowym roku 2018.

 

Na koniec wystąpił zespół Walking Jazz Band pod dyrekcją Sławomira Badowskiego – laureata nagrody Prezydenta Miasta Łodzi dla najlepszego Jazzmana roku i laureata nagrody Grand Prix Jazz Melomani 2017.