Data dodania: 26-08-2019


VIII Medyczny Puchar Badmintona i VII Mistrzostwa Polski Lekarzy w Badmintonie

Badminton coraz bardziej popularny

 

W hali Centrum Sportowego UMED w Łodzi przy ul. 6 Sierpnia, w dniach 18 - 19 maja 2019 r. (sobota - niedziela), rozegrane zostały - jak co roku - dwa turnieje badmintona: VIII Medyczny Puchar Badmintona oraz VII Mistrzostwa Polski Lekarzy i Lekarzy Dentystów w Badmintonie. Tradycyjnie organizatorem zawodów był łódzki Uniwersytet Medyczny, a patronat nad nimi sprawowały Naczelna Izba Lekarska i Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi. Impreza skierowana była do szerokiego grona przedstawicieli zawodów związanych z medycyną oraz pracowników i studentów uczelni medycznych w Polsce.

 

Na kortach stanęło stu pięćdziesięciu czterech zawodników, którzy rozegrali ponad dwieście siedemdziesiąt pojedynków w różnych kategoriach wiekowych. Liczne mecze prezentowały bardzo wysoki poziom, kończąc się rozegraniem trzech długich setów. Należy podkreślić, iż wiele ze spotkań zakończyło się niespodziankami, a nie wszyscy medaliści sprzed roku obronili swoje pozycje. Dodatkowo rozegrano turniej dziecięcy w dwóch kategoriach wiekowych.

 

 

 

W VII Mistrzostwach Polski Lekarzy i Lekarzy Dentystów w Badmintonie zwyciężyli:

 

 

 

Gra pojedyncza kobiet:

 

kat. łączona - Aleksandra Serwin

 

 

 

Gra pojedyncza mężczyzn:

 

kat. student - Wojciech Kurzyński

 

(zwyciężył również w VIII MPB w kat. -35)

 

kat. 35+ - Tomasz Ziółek

 

(zwyciężył również w VIII MPB w kat. 35+)                                          

 

kat. 45+  - Mirosław Steć                                                           

 

kat. 55+ - Marcin Słojewski

 

 

 

Gra podwójna mężczyzn:

 

kat. -45 - Wojciech Kurzyński/Przemysław Wojciechowski

 

(para ta zwyciężyła również w VIII MPB w kat. -45)

 

kat. 45+  - Janusz Janiec / Zbigniew Marszałek

 

 

 

Gra mieszana:

 

kat. -45 - Wojciech Kurzyński / Małgorzata Pietras - Staszczyk

 

(para ta zwyciężyła również w VIII MPB w kat. -45, a M. Pietras - Staszczyk zdobyła dodatkowo I miejsce w tych zawodach, w singlu kobiet w kat 35+)

 

 

 

Pełne wyniki VII Mistrzostw Polski Lekarzy można znaleźć na platformie tournamentsoftware, pod linkiem:

 

https://www.tournamentsoftware.com/sport/winners.aspx?id=50D4017D-D213-4.... Na tej samej platformie znajduje się komplet wyników VIII Medycznego Pucharu Badmintona, pod linkiem: https://www.tournamentsoftware.com/sport/winners.aspx?id=6D5A18DB-828A-4...

 

xxx

 

Podsumowując imprezę, chciałbym podziękować władzom łódzkiego UM za udostępnienie hali, a OIL w Łodzi i NIL za wsparcie finansowe i medale. Pomocną dłoń organizatorom podały również firmy: Rossmann, DOZ S.A., Nestle oraz P.P.H.U. MZ Maria Zwierzak, dzięki którym wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali zestawy upominkowe. Dziękuję również sędziemu głównemu Adamowi Bibikowi, bez którego nie udałoby się zapanować nad taką ilością rozgrywanych spotkań, a także wszystkim innym osobom, dzięki pomocy których udało sie zrealizować ten turniej już po raz ósmy.

 

Do zobaczenia na kortach za rok!

 

 

 

Organizator:

 

Robert Bibik (Radioaktywny Radioterapeuta)

 

 

 

(Opr. NS)

 

 

 

Od redakcji: Pierwotny tekst Autora został z koniczności skrócony, jego pełna wersja znajduje się na stronie internetowej pisma: www.panaceum.lodz.pl