Data dodania: 29-09-2019


Wieczór Kulinarno-Artystyczny "Świat u Przyjaciół - BELLA ITALIA"

Tradycyjnie, na łamach pisma „Panaceum” propagujemy ciekawe inicjatywy organizowane przez różne fundacje i stowarzyszenia wspierające ochronę zdrowia. Tym razem przedstawiamy nową inicjatywę Stowarzyszenia „Przyjaciele Świata”, I edycję cyklu Wieczorów Kulinarno-Artystycznych „Świat u Przyjaciół”. Będzie to wieczór w klimatach włoskich p.n. „BELLA ITALIA”. Każda edycja cyklu będzie spotkaniem w klimacie wybranego kraju. Zarówno serwowane dania przyrządzane według własnych przepisów znanych osobistości, jak i oprawa muzyczna będą reprezentatywne dla danego regionu.

Najmilsi Goście, Przyjaciele i Sympatycy Stowarzyszenia "Przyjaciele Świata", życzliwi Znajomi, hojni Sponsorzy, w imieniu Stowarzyszenia mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa w dniu 5 października 2019 r. o godzinie 19.30 do Hotelu Vienna House andel’s Łódź na Wieczór Kulinarno-Artystyczny "Świat u Przyjaciół - BELLA ITALIA".

 

Miłośników włoskich klimatów z pewnością ucieszy fakt, iż autorami menu będą:

 

 

PRZYSTAWKA - Mariaceleste de Martino - urodzona w Nowym Jorku dziennikarka, prezenterka wiadomości RAI News, mieszkająca w Rzymie,

 

I DANIE - Francesca Romana Barberini - znana z radiowych i telewizyjnych włoskich programów kulinarnych,

 

DANIE GŁÓWNE - Cristina Bowerman - włoska szefowa kuchni z gwiazdką Michelin, którą zdobyła jej rzymska restauracja „Glass Hostaria”.

 

DESER - Danny Quinn - syn aktora Anthony’ego Quinna, włoski aktor filmowy i telewizyjny, model, a  także reżyser, scenarzysta i producent filmowy.

 

Dochód z imprezy, w tym z prowadzonej w trakcie kolacji aukcji przeznaczany jest w całości na pomoc i ratowanie życia ludzkiego i przekazany zostanie:

 

  • Specjalistycznemu Psychiatrycznemu Zespołowi Opieki Zdrowotnej Szpitala  im. dr. J. Babińskiego w Łodzi;
  • Klinice Dermatologii, Dermatologii Dziecięcej i Onkologicznej UM Wojewódzkiego Specjalistycznego  Szpitala im. dr. W. Biegańskiego w Łodzi.

 

 

Organizatorki kolacji charytatywnej, jak zwykle zadbały o dodatkowe atrakcje i gorąco zachęcają do wzięcia udziału w dobroczynnej imprezie.

 

Aby uczestniczyć w Wieczorze, należy wykupić bilet wstępu. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.przyjacieleswiata.pl  kontakt pod adresem: katarzyna.wozniak@przyjacieleswiata.pl

 

Tel. 601 22 17 54

 

(opr. A. Paradowska)

 

Działalność Stowarzyszenia Przyjaciele Świata nie byłaby możliwa bez niezwykłej energii, przedsiębiorczości i wrażliwości tworzących je kobiet. Zajmując się na co dzień działalnością biznesową, członkinie Stowarzyszenia postanowiły bezinteresownie dzielić się swoim czasem i optymizmem z osobami potrzebującymi różnych form pomocy, koncentrując się najczęściej na dzieciach, które zmagają się z chorobami i innymi przeciwnościami losu. Silne, niezależne, aktywne, wrażliwe – takie są kobiety tworzące Stowarzyszenie. Dlatego zwracamy się do Państwa, albowiem „Panaceum” jest pismem środowiska lekarskiego, które w ogromnej mierze przyczynia się do ratowania i poprawy życia beneficjentów Stowarzyszenia „Przyjaciele Świata” w doposażanych przez nas szpitalach, klinikach i innych placówkach medycznych.  Wierzymy, że łącząc siły, dotrzemy do wielu osób o wielkich sercach.

 

 

Dotychczas udało się przeznaczyć fundusze między innymi na:

 

·        Wsparcie Zespołu Szkół Specjalnych Nr 7 w Łodzi, do którego uczęszczają dzieci z deficytem mowy i słuchu. Dla szkoły Przyjaciele Świata zakupiło sprzęt rehabilitacyjny do nauki mowy metodą Tomatisa .

 

·        Zakup stanowisk do pielęgnacji noworodków dla Kliniki Kardiologii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

 

·        Wyposażenie w instrumenty muzyczne orkiestry dzieci chorujących na zespół Downa, działającej przy Stowarzyszeniu Rodziców i Opiekunów Chorych z Zespołem Downa w Łodzi.

 

·        Sfinansowanie zakupu aparatu do badań genetycznych Nano-drop dla Zakładu Genetyki Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, wyposażenie Kliniki Ginekologii, Rozrodczości i Terapii Płodu ICZMP w fetoskopy, które pozwalają na ratowanie życia nienarodzonym dzieciom. Użycie tego sprzętu jest niezbędne w trakcie zabiegów operacyjnych, którym poddawane są dzieci z nieprawidłowościami rozwojowymi, zdiagnozowanymi w czasie ciąży.

 

·        Środki pozyskane dzięki działalności Stowarzyszenia „Przyjaciele Świata” pozwoliły także zakupić lampy czołowe LED.

 

·        Stowarzyszenie „Słyszę Serce” otrzymało nowoczesny sprzęt MotoMedViva 2, który pozwala osobom z dużymi ograniczeniami ruchowymi i czuciowymi, poruszającym się na wózkach inwalidzkich, odzyskać część utraconej samodzielności.

 

·        Wyjazd dzieci z domu dziecka na wakacje, wymarzone ferie zimowe

·        Zakup aparatu do badań EKG, dwóch kardiomonitorów, aparatu do drenażu oraz materacyka do monitorowania bezdechu u dzieci.

 

Za działania na rzecz Potrzebujących Stowarzyszenie otrzymało w roku 2013 nagrodę Grand Prix, a w roku 2014 zostało Laureatem medalu „Pro publico bono” im. Sabiny Nowickiej.