Data dodania: 11-02-2019


Wigilijne spotkania piotrkowskich seniorów

Henryka Poprawska

Boże Narodzenie to szczególny czas, kiedy każdy powinien być obdarowany ciepłem i dobrym słowem. Takie jest najważniejsze przesłanie tych Świąt. To jedna z niewielu takich okazji w roku, by spotkać się w gronie przyjaciół przy wigilijnym stole.

Na spotkaniu opłatkowym lekarzy seniorów w siedzibie Delegatury Piotrkowskiej łódzkiej OIL, które odbyło się 12 grudnia minionego roku, w ciepłych słowach przywitała obecnych Ela Wojciechowska, przewodnicząca piotrkowskiego Koła Seniorów. Składając świąteczne i noworoczne życzenia zebranym, wśród których dominowały te dotyczące zdrowi i pomyślności, przekazała życzenia od doktora Grzegorza Mazura, naszego Szefa, a także od Koleżanek i Kolegów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogli uczestniczyć w izbowej wigilii.

W czasie kolacji nie zabrakło dzielenia się opłatkiem, składania sobie życzeń indywidualnych, smakowania wigilijnych potraw, wspólnego śpiewania. Wspomnieniom i anegdotom nie było końca. Ci, których zabrakło na spotkaniu, zostali obdarowani skromnymi świątecznymi upominkami, dostarczonymi do ich domów przez młodych kolegów lekarzy.

Tekst i zdjęcia: Henryka Poprawska