Data dodania: 28-10-2019


Z pasji do kręgli

Marcin Pawłowski

W sobotę 12 października 2019 r., w Centrum Handlowym Sukcesja, zorganizowano II Mistrzostwa Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi w Bowlingu. Organizatorem była Komisja Sportu i Rekreacji OIL w Łodzi.

W tym roku czynny udział wziął przewodniczący tej Komisji, Ryszard Golański, który uzyskał bardzo dobry wynik. Na torach kręgielni Król Kul rywalizowało w sumie siedemnaście osób. Zawody poprzedziła dwudziestominutowa rozgrzewka, podczas której uczestniczy mogli zapoznać się z systemem punktowania oraz dobrać odpowiednie dla siebie kule.

Następnie rozegrano trzy pełne serie, a wyniki z każdej serii sumowały się do końcowego rezultatu. Przyznano puchary za trzy najlepsze miejsca w kategorii kobiet i mężczyzn. Miejsca przedstawiały się następująco:

III miejsce wśród kobiet – Kamila Wcisła-Zamojska (255 pkt)

II miejsce wśród kobiet – Anita Olszewska (257 pkt)

I miejsce wśród kobiet – Joanna Marchwicka (281 pkt)

III miejsce wśród mężczyzn – Piotr Hadam (310 pkt)

II miejsce wśród mężczyzn – Ryszard Golański (380 pkt)

I miejsce wśród mężczyzn – Maciej Pawłowski (522 pkt)

W każdej serii maksymalnie można było uzyskać trzysta punktów, a najwyższy wynik w serii osiągnął Maciej Pawłowski (214 punktów).

Po rozegraniu zawodów pozostało trochę wolnego czasu i można było jeszcze sobie trochę potrenować i zawrzeć nowe znajomości. Uczestnikom podobała się forma organizacji imprezy. Do zobaczenia za rok!

 

Tekst i zdjęcia Maciej Pawłowski, organizator turnieju