Data dodania: 1-07-2019


Z wizytą u dostojnej Jubilatki Dwieście lat, Pani Doktor!

W dniu 19 marca br. delegacja Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi złożyła wizytę pani doktor Tusneldzie Zacierce z Piotrkowa Trybunalskiego, która w tym miesiącu obchodziła swoje setne urodziny.

Izbowej delegacji przewodniczył prezes Okręgowej Rady Lekarskiej – Paweł Czekalski, a towarzyszyli mu Kaja Winczyk z Koła Młodych Lekarzy oraz niżej podpisany - wiceprezes ORL, szef Delegatury Piotrkowskiej.

 

Odwiedziny jubilatki w jej piotrkowskim mieszkaniu miały ciepły i niezwykle serdeczny charakter. Pani Doktor otrzymała od nas gratulacje, życzenia, okolicznościowy dyplomu i upominki, a spotkanie stało się wyjątkową okazją do wspomnień o historii Oddziału Chorób Wewnętrznych w Piotrkowie Trybunalskim, a przede wszystkim o lekarskich wychowankach, którzy od lat systematycznie odwiedzają swoją byłą ordynator, okazując niezmienną wdzięczność i ogromny szacunek.

 

W naszej przemiłej rozmowie, doktor T. Zacierka przypomniała o uroczystości uhonorowania jej w marcu 2004 r. , na XIX Okręgowym Zjeździe Lekarzy łódzkiej OIL, odznaką i tytułem „Zasłużonego Nauczyciela Lekarzy”. Wspominała  także zebrania Koła Lekarzy Seniorów, dających możliwość cyklicznych spotkań koleżanek i kolegów. Jak podkreśliła nasza rozmówczyni, spotkaniom piotrkowskich seniorów zawsze towarzyszyła przyjacielska i rodzinna atmosfera.

 

Pani Doktor nadal żywo interesuje się medycyną, a także sprawami samorządu lekarskiego, zarówno w jej rodzinnym mieście, jak i w Łodzi. Dziękując za przyjęcie nas w swoim domu, życzyliśmy jej zdrowia i kolejnych pięknych jubileuszy. Dwieście lat, Pani Doktor!

 

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Mazur