Data dodania: 27-08-2019


150 lekarzy na motocyklach przejechało ulicą Piotrkowską

JB

Jubileuszowy XV Ogólnopolski Motocyklowy Zlot Lekarzy „DoctorRiders” 2019 już za nami! Punktem kulminacyjnym wydarzenia była parada motocykli ulicą Piotrkowską (od Placu Wolności do ulicy Czerwonej). Lekarze, tym razem zamiast białych kitli, pokazali się pacjentom w skórzanych kamizelkach. Parada zakończyła się w siedzibie Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi tradycyjną grochówką.

 

Ogólnopolski Motocyklowy Zlot lekarzy organizowany jest już po raz 15. Co roku uczestniczy w nim ponad 200 lekarzy motocyklistów z całej Polski. Skąd wzięła się ta inicjatywa?

 

Historię przypomina dr Grzegorz Krzyżanowski, Prezydent Klubu „DR”  oraz skarbnik ORL w Łodzi, założyciel DoktorRiders:

- Pragnienie stworzenia przy łódzkiej Izbie lekarskiej ogólnopolskiego klubu lekarzy jeżdżących na motocyklach towarzyszyło mi od momentu zakupu Harleya w 2000 roku. Wreszcie w 2005 roku, mój pomysł trafił na „podatny grunt” , po tym jak w Pabianicach został zorganizowany pierwszy ogólnopolski zlot lekarzy motocyklistów. Po sukcesie zlotu przyszedł czas na utworzenie naszego lekarskiego klubu motocyklowego. Opracowaliśmy statut i 25 listopada 2005r. w ramach Komisji Sportu i Rekreacji powstał Motocyklowy Klub Lekarzy „DoctoRRiders” działający przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Łodzi, ale mający ogólnopolski zasięg.